Uutiset // News

Tapahtumaa piisaa nyt syksyllä, nimittäin meen Turun varjokirjamessuille feminististä sarjistoimintaa edustamaan.

Pidän piirrustustyöpajan Lauantaina 8.10. klo 17.00 ja muuten myyn sarjiksiani Femicomixin pöydässä.

Ohjelmaa on paljon enemmänkin, tervetuloa!

17.00 Femicomixin piirustustyöpaja. Piirrä nähdäksesi enemmän, tyhjennä mielesi ja anna kynän viedä! Pieni työryhmä, jossa ei tavoitella täydellisyyttä vaan tehdään piirtämisestä tutkimusmatka. // Drawing workshop. Draw to see more, empty your mind, and let the pen lead you! A small workshop, where perfection is not the goal and drawing is approached as an exploration.

Turun varjokirjamessut Kirjakahvilassa

Sarjikset // Comics

Kesää

Tue, 09/02/2014 - 13:00 ,

Vanha juna Pasilassa ja Pitkä Silta Hakiksessa.

viikko 52 - loppu

Wed, 08/20/2014 - 14:11

Kirjeitä Suomeen oli työnimi sarjakuva-albumille, jonka etenemistä on voinut seurata täällä. Monet näistä sarjakuvista pääsivät albumiin, monet eivät ja lisäksi tuli tarinoita joita en laittanut koskaan blogiin.

Syyskuussa on sitten tämä projekti lopulta tulossa valmiiksi. Tällä hetkellä lähinnä haluaisin takaisin Kiinaan kun syksy on ovella ja mieleen tulee kaikenlaisia muistoja siitä kaupungista, josta tämä sarjakuva kertoo.

Mutta näin päätteeksi, tulevan albumin kansi. Kiitos lukijoille!

Lauttasaari

Thu, 06/26/2014 - 13:04 , , , , ,

Asuin muutaman kuukauden Lauttasaaressa palattuani Kiinasta ja tuli piirrettyä siellä enemmänkin.

viikko 49

Wed, 08/21/2013 - 14:08

Lööpit

Sat, 08/10/2013 - 11:53

viikko 47

Wed, 08/07/2013 - 14:07

viikko 46

Wed, 07/31/2013 - 14:06

viikko 45

Wed, 07/24/2013 - 14:05 ,

viikko 44

Wed, 07/17/2013 - 14:04 , ,

viikko 43

Wed, 07/10/2013 - 14:02 , ,