Uutiset // News

kuva kirjastaJulkkarit ovat nyt ohi ja albumi maailmassa elämässä omaa elämäänsä. Eli pian voin taas palata piirtämään myös tänne blogiin!

Tämän kevään projekti on laittaa pystyyn nettikauppa ja pitkästä aikaa myös piirtää ulkona näkymiä. Varmaan myös keksin taas jotain tarinoitakin.

Suomen suurin kommunisti -sarjakuvaromaania voi nyt ostaa Teurastamolta Kirjaverstaalta. (Työpajankatu 2, rakennus R4. Auki ti-pe 12-17, la 12-16)

Sarjakuva kertoo vuoden 1918 sisällissodan hävinneistä punaisista ja heidän pyrkimyksistään saada aikaa uusi vallankumous Suomessa. Tarina seuraa 7 eri henkilön tarinaa 1918-1939. Pääosissa ovat Hanna Malm, Arvo Tuominen, Otto Kuusinen, Aino Kuusinen, Kullervo Manner, Yrjö Sirola ja Tyyne Tokoi.

Sarjakuvan pituus on 256 sivua, kustantaja Suuri Kurpitsa ja hinta 22 €.

Sarjikset // Comics

viikko 38

Wed, 06/05/2013 - 13:57 , , , ,

viikko 37

Wed, 05/29/2013 - 13:56

viikko 36

Wed, 05/22/2013 - 13:54 ,

viikko 35

Wed, 05/15/2013 - 13:53 , ,

viikko 34

Wed, 05/08/2013 - 13:51 , , ,

viikko 32

Wed, 04/24/2013 - 13:51

viikko 31

Wed, 04/17/2013 - 13:50 , ,

viikko 30

Wed, 04/10/2013 - 13:48 ,

viikko 29

Wed, 04/03/2013 - 13:46 , , , , ,

viikko 28

Wed, 03/27/2013 - 12:45 , ,