Uutiset // News

Oon jäämässä kesälomalle, joten blogissa päivittely jatkuu sit elokuussa.

Sen sijaan Patreonissa jatkuu Pako Kuuhun tilaajille vielä!

Hyvää kesää!

Pako kuuhun

Sarjikset // Comics

sivu 12

Thu, 03/29/2018 - 08:26

sivu 11

Thu, 03/22/2018 - 12:02

sivu 10

Thu, 03/08/2018 - 08:29

sivu 09

Fri, 03/02/2018 - 18:41

sivu 08

Thu, 02/22/2018 - 08:27

sivu 07

Thu, 02/15/2018 - 10:26

sivu 06

Thu, 02/08/2018 - 10:09

sivu 05

Thu, 02/01/2018 - 09:26

Hanna Malm pakenee Tampereelta

Sun, 01/28/2018 - 10:53

Eilen tuli 100 vuotta siitä, kun Suomen sisällissota alkoi ja siihen liittyen julkaisen paloja albumistani, Suomen Suurin Kommunisti.

Tämä kohtaus kuvaa päähenkilön, Hanna Malmin, pakenemisen Tampereelta sisällissodan loppumainingeissa.

Kohtaus on kuvitteellinen, mutta myös "Johanna" perustuu oikeaan henkilöön, jonka kuva löytyy tässä:

punakaartilainen "johanna"

 

sivu 04

Thu, 01/25/2018 - 12:03